Oddział Ginekologiczno-Położniczy

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

| Ordynator

Lek. med. Dariusz Choma - specjalista Ginekolog położnik

| Z - ca Ordynatora

Lek. med. Marian Gustyński -  specjalista Ginekolog położnik

| Położna Oddziałowa

Agata Kumuć

| Opis

W skład oddziału wchodzą 3 odcinki:

 1. blok porodowy
 2. odcinek położniczy
 3. odcinek ginekologiczny

Blok porodowy:

Na bloku porodowym posiadamy 2 sale porodowe z możliwością odbycia porodu rodzinnego. Sale te na wyposaśeniu mają sprzęty niezbędne do przyjmowania pozycji wertykalnych. Są to:

 1. worek ssako
 2. piłka porodowa (gimnastyczna)
 3. stołek porodowy

Posiadamy również salę dwułóżkową po porodach powikłanych i salę cięć cesarskich. Wszystkie pomieszczenia są po remoncie i zaopatrzone w sprzęt kardiotokograficzny. Istnieje stały dostęp do badań ultrasonograficznych. Wykwalifikowany wyższy i średni personel medyczny zapewnia wysokiej klasy pomoc medyczną, ciepłą rodzinną atmosferę, intymność, mozliwość przejścia przez poród w towarzystwie najbliższej osoby. Po narodzinach dziecko jest układane na brzuchu matki-kontakt "skóra do skóry", przystawiane do piersi i ma stały kontakt z mamą.

Odcinek położniczy:

Posiadamy 3 sale jednołóżkowe, 1 salę jednołóżkową z pełnym węzłem sanitarnym i 4 sale dwułóżkowe, gdzie pacjentki przebywają wraz z dziećmi (system rooming-in). Wszystkie sale są przestronne, widne, zaopatrzone w umywalkę, stanowisko do kąpieli i przewijania noworodków. Położne pracujące w oddziale zapewniają fachową pomoc medyczną, oraz służą pomocą i radą przez całą dobę.

Odcinek ginekologiczny:

Dyspomujemy 1 salą jednołóżkową, 1 salę jednołóżkową z węzłem sanitarnym, 3 salami dwułóżkowymi z węzłem sanitarnym i 4 salami dwułóżkowymi, salą pooperacyjną, salą patologii ciąży.

Oddział posiada system telewizji szpitalnej oraz internet wi-fi.

Oferujemy następujące zabiegi ginekologiczne:

 • z zakresu ginekologii zachowawczej i onkologicznej są to: leczenie stanów zapalnych narządu rodnego, patologii szyjki macicy, polipów, cytologia onkologiczna, hormonalna, kolposkopia, histeroskopia.
 • z zakresu ginekologii zabiegowej - zabiegi w patologiach: krwawienia o niejasnej etiologii, przerosty błony śluzowej macicy, pobieranie wycinków - wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym krótkotrwałym.
 • z zakresu ginekologii operacyjnej są to: operacje mięśniaków macicy, torbieli jajników, leczenie i operacje endometriozy, laparoskopie diagnostyczne i operacyjne, operacje w wysiłkowym nieotrzymaniu moczu, pełny zakres operacji brzusznych i pachwowych.
 • z zakresu patologii ciąży - zgodnie ze stopniem referencyjności.