Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ograniczenie dostępności do Poradni Specjalistycznych

Celem minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COViD-19, Zarząd NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu Sp. z o.o. wprowadza ograniczenie, do niezbędnego minimum w zakresie  udzielania świadczeń wykonywanych planowo lub zgodnie z przyjętym planem postępowania leczniczego w poradniach specjalistycznych.

Oznacza to, że od dnia 01 kwietnia 2020 r. do dnia 30 kwietnia 2020 r. zostają odwołane wszystkie wizyty pacjentów, w tym wizyty planowe pilne.  Na bieżąco będą przyjmowani pacjenci w trybie nagłym.

Pacjenci, którzy np. wymagają zaopatrzenia w leki poprzez wystawienie recept proszeni są o kontakt z Rejestracją  nr tel.  75 721 39 40 lub z personelem medycznym poszczególnych poradni specjalistycznych tel. 75 721 39 20 (dotyczy to wyłącznie pacjentów kontynuujących leczenie).

Wprowadza się wizyty na odległość, z których mogą skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę w konkretnej poradni specjalistycznej, zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym. W celu uzyskania teleporady pacjenci proszeni są o kontakt z Rejestracją  nr tel.  75 721 39 40 lub z personelem medycznym poszczególnych poradni specjalistycznych tel. 75 721 39 20.

Dzięki zdalnemu kontaktowi pacjenta z lekarzem, znacznie ograniczymy możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Teleporada zwiększy bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu medycznego, a  jednocześnie będzie traktowana na równi z wizytą w gabinecie lekarskim.

Pacjenci, których wizyty z okresu od dnia 01 kwietnia 2020 r. do dnia 30 kwietnia 2020 r. zostały odwołane, proszeni są o kontakt  z Rejestracją po dniu 05 maja 2020 r.  celem ustalenia nowego terminu wizyty tel. 75 721 39 40. Nasza prośba o kontakt pacjenta z Rejestracją wynika z dużej ilość odwołanych wizyt.

Rejestracja do Poradni specjalistycznych odbywać się będzie  na zasadzie wyznaczenia wstępnego terminu wizyty, który zostanie podany z dokładnością co do daty po ustaniu stanu epidemiologicznego. Szacujemy, że dokładne terminy wizyt będzie można wyznaczać po dniu  05 maja 2020 r. Z uwagi na ogromną  liczbę pacjentów uprzejmie prosimy pacjentów o kontakt z Rejestracją celem ustalenia dokładnego terminu wizyty tel. 75 721 39 40

Dodatkowo został uruchomiony drugi numer telefonu do kontaktu z Rejestracją nr tel.  75 721 07 88

W celu Rejestracji na badanie RTG ze skierowaniem od lekarza POZ, rejestracja wyłącznie telefoniczna pod nr 75 721 39 20 wew. 178.

Niniejszy komunikat jest jednoznaczny z poinformowaniem pacjentów o czasowo odwołanych wizytach.

31 marca 2020

Wyłączenie obsługi pacjenta w sekretariacie Prezesa Zarządu

Z UWAGI NA KONIECZNOŚĆ ZAPOBIEGANIA ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ KORONAWIRUSA  COVID-19 INFORMUJEMY, IŻ OD DNIA 30 MARCA DO ODWOŁANIA SEKRETARIAT PREZESA ZARZĄDU WYŁĄCZA BEZPOŚREDNIĄ OBSŁUGĘ PACJENTA.

PROSIMY O KONTAKTOWANIE SIĘ Z NASZĄ JEDNOSTKĄ WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE POD NR TEL. 75 721 37 87 NATOMIAST PISEMNE WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ W PUNKCIE INFORMACYJNYM.

 

 

 

 

31 marca 2020

Zawieszenie wykonywania badań odpłatnych

W zwiazku z zagrożeniem epidemiologicznym, w celu zapobieżeniu kontakom osób chorych i osób wykonywujących badania tylko w celach profilaktycznych, rutynowych, które można wykonac w innym terminie, Punkt Pobrań Medycznego Laboratorium Diagnostycznego Szpitala zawiesza wykonywanie badań odpłatnych i ogranicza przyjęcia tylko do osób posiadających skierowanie w ramach NFZ.

Zgodnie z zaleceniami inspektora GIS, specjalistów chorób zakaźnych, w opanowaniu epidemii zasadnicze znaczenie ma unikanie zbiorowisk ludzkich, ochrona osób chorych, starszych, tzw. "dystansowanie społeczne". Powyższa decyzja temu służy wiec prosimy o zrozumienie.

13 marca 2020

UWAGA

UWAGA

W związku z zagrożeniem koronawirusem oraz w trosce o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców jak i personelu szpitala

od dnia 13 marca 2020 do odwołania

prosimy o ograniczenie załatwiania spraw osobiście w poszczególnych działach do spraw pilnych.

Prosimy również o kontaktowanie się z naszą jednostką wyłącznie telefonicznie, natomiast pisemne wnioski należy składać w sekretariacie spółki do godz. 12.

13 marca 2020